Casă de marcat fără casier. Sistemul este în teste și ar putea fi extins de anul viitor
Şi client, şi casier! Este experienţa pe care le-o propun unele magazine celor care le trec pragul. Sistemul de self-checkout, adus din Occident, este deocamdată în faza de teste, dar nu este exclus ca, pe viitor, să ne scanăm singuri produsele de fiecare dată când terminăm cumpărăturile. Casa de marcat fără casier nu greşeşte restul, şi nu îşi ia pauză de masă când e coadă mai lungă.
4 septembrie 2017, 20:15