Lupta pentru găzduirea Agenției Europene a Medicamentului: o mie de locuri de muncă în București,un plus de imagine fantastic pentru România
România luptă cu alte 18 mari orașe pentru a aduce la București Agenția Europeană a Medicamentului. Agenția are acum sediul în Marea Britanie, dar va trebui să plece odată cu ieșirea Regatului din Uniune. Oriunde se va muta, agenția va duce la înflorirea economiei. Va crea locuri de muncă, va crește consumul și, mai ales, va atrage investiții! Rămâne de văzut ce șanse are Bucureștiul, cu traficul său mereu aglomerat, să profite de această oportunitate, pentru că adversarii sunt redutabili!
5 august 2017, 17:44