Guvernul a adoptat ordonanța pentru salariile din IT. Diferența până la nivelul din decembrie va fi suportată de stat
Pentru angajaţii din IT, zilieri sau persoane cu handicap, Guvernul a găsit o solutie: diferenţa de bani va fi suportată de la bugetul de stat! Soluţia nu este însă definitiva. Ordonanţa de urgenţă este valabilă până la sfârşitul anului, timp în care Guvernul trebuie să găsească o variantă permanentă.

