Conferința ONU de la Glasgow. Președintele Klaus Iohannis a vorbit despre angajamentul României în lupta cu schimbările climatice
România se angajează să contribuie la eforturile de reducere cu cel puţin 55% a emisiilor de gaze cu efect de seră până în 2030 - comparativ cu nivelul din 1990.

