Un miner a murit și doi sunt răniți după ce o galerie s-a surpat la Mina Lupeni. Operațiune dramatică de salvare
Trei mineri au fost prinși în subteran la Lupeni, după ce o galerie s-a surpat. Surparea s-a produs la aproximativ 500 de metri adâncime. Operațiunea de salvare a fost una de amploare. Ministrul Energiei, Toma Petcu, s-a deplasat joi seara la mina Lupeni.

