STUDIU. Pandemia a crescut influența Chinei, consideră un număr tot mai mare de occidentali
Pandemia de COVID-19 a făcut ca un număr tot mai mare de occidentali să considere China drept o putere de prim-plan, cu o influenţă a SUA în scădere, potrivit unui studiu publicat marţi şi citat de France Presse.

