Guatemala declară stare de urgenţă sanitară, în urma unei epidemii de febră dengue. Peste 12.000 de persoane au fost infectate de la începutul anului
Guatemala a declarat joi stare de urgenţă sanitară la nivel naţional din cauza unei epidemii de febră dengue care s-a soldat cu cel puţin 22 de morţi de la începutul anului şi a infectat peste 12.000 de persoane, a anunţat guvernul acestei ţări, relatează AFP, preluată de Agerpres.

