România a ajuns miercuri la un nivel de peste 79% al stocului de gaze în depozite. Când vom depăşi pragul de 80%, minimul aprobat în noul regulament al Comisiei Europene
Gradul de umplere a depozitelor de gaze naturale a ajuns la nivelul de 79%, a anunţat miercuri, la briefingul de la finalul şedinţei de guvern, ministrul Energiei, Virgil Popescu.

