Ministrul Energiei: În condițiile unei ierni normale, vom trece sezonul rece doar cu gaz românesc. Suntem la 103% gradul de umplere
Se anunță o iarnă normală, fără probleme cu stocurile de combustibili pentru încălzirea populației, dau asigurări autoritățile, care s-au reunit în prima ședință a Comandamentului pentru sezonul rece. Nu vom tremura nici de frig și nici din cauza plății facturilor, spune ministrul Energiei.

