Spania declară starea de urgență. Oamenii au luat cu asalt supermarketurile
Spania declara astăzi starea de urgență, după ce numărul deceselor provocate de coronavirus a ajuns la 191. Guvernul se află de câteva ore într-o ședință extraordinară pentru stabilirea noilor măsuri de combatere a epidemiei.

