Şoferii, avertizați pe e-mail înainte să le expire rovinieta
De miercuri, șoferii vor putea primi prin e-mail o avertizare că urmează să le expire rovinieta. Este o decizie a Ministerului Transporturilor menită să reducă numărul amenzilor aplicate, dar și să crească încasările la buget.

