Sfaturi pentru tratarea depresiei
Lipsurile din sistemul sanitar afectează, mai ales, vârstnicii. Cei mai mulţi suferă de boala secolului, depresia. Şi nu prea au unde să ceara ajutor. Centrele specializate sunt aproape inexistente, iar oamenii fac cozi la Unităţile de Primiri Urgenţe. O realitate dureroasă pentru majoritatea vârstnicilor din România.
10 august 2017, 12:21