Primarul General al Capitalei, Gabriela Firea, bilanţ la un an de mandat
În Capitală lucrurile merg 'strună'. Aşa se laudă Primarul General al Capitalei, care spune că a deblocat zeci de şantiere, a investit milioane de euro în sănătate şi a eliminat firmele care căpuşau RADET-ul şi RATB-ul. Un fel de bilanţ după primul an de mandat. Dar Gabriela Firea nu a scos un cuvânt şi a fugit de presă când jurnaliştii au vrut să o întrebe despre nerealizări, cum ar fi traficul de coşmar, lipsa parcărilor, semafoare defecte, piste de biciclete şi benzi unice inexistente şi, nu în ultimul rând, despre transparenţa mult promisă.
23 iunie 2017, 14:19